Menu Zavřeno

Příběhování IV.

      Další náš příběh se jeví býti poučně-prozaickým. Proč tomu tak je, posoudíte sami, budete li mít dostatek trpělivosti a dočtete jej až do konce. A protože vás nechci příliš obírat o čas, pojďme rovnou k věci. Loňského roku, tedy 2023, během podzimních měsíců k nám přijela na realaxační pobyt paní, pro formu jí říkejme třeba Saša (pravé jméno budiž navždy utajeno) a hned po příjezdu si na recepci zarezervovala masáž zad, neboť jí dle vlastních slov tůze bolí.

     Zde si dovolím drobnou odbočku. Jsou lidé, trpící chronickými bolestmi zad a pak druhá skupina, jež trpí v uvozovkách jen občasným ústřelem, či jednorázovou bolestí s přetížení. První zmíněné skupině, se jednou masáží, na rozdíl od té druhé, skutečně pomoci nedá. Neříkám, že nevěřím na zázraky, nicméně také ony mají své limity. Žel jak už to tak bývá, naše paní Saša patřila do první skupiny. Záda v oblasti beder ji bolely prakticky ustavičně již déle než dva roky.

     Během masáže se skutečně potvrdilo, že se jedná o vyhřezlou meziobratlovou ploténku v oblasti bederní, přesněji obratle L4-L5. Na tohle se musí opravdu opatrně a z lehoučka, nejlépe olejem z Třezalky tečkované a dlouhodobě, ta ony zázraky skutečně umí a jaké. Po masáži, kdy jsme si s paní Sašou vysvětlili, kterak má doma postupovat, zapřáhnout do procesu manžela(kde se dotyčný nevyskytuje, lze použít přítel, milenec, potomek, a jiné podobné bytosti obývající společný prostor), který bude olej do kýžené oblasti vtírat. Další důležitou věcí, kterou měla z její strany vstřebat a pochopit, bylo propojení jednotlivých orgánů s páteří.

     Sama začala s tím, jak ji trápí časté záněty močového měchýře, studené nohy, otoky dolních končetin a hemeroidy. Vzal jsem ji proto k obrázku, jenž zde můžete vidět také vy, aby si prostudovala páteřní obratle a jejich vztah k jednotlivým orgánům. Na první pohled se zdálo, že vše chápe a rozumí tomu, co se ji snažím předat, na ten druhý byl ovšem patrný jistý díl nedůvěry a pochyb.

     Nicméně paní Saša si vzala mé rady k srdci, načež začala s pomocí chotě mazat páteř, užívat bylinkový čaj, posílený o naše tinktury plus další dílčí rady. Dovolil jsem si ji dokonce zatížit derivačními koupelemi, dechovým cvičením a statí z psychosomatiky. Zdali pobrala skutečný důvod, proč si jí to vše děje, zakovaný právě v psychosomatických statích, sám dodnes přesně nevím, nicméně mě intuice napovídá, že ano.

     A jak to nakonec s paní Sašou dopadlo? Dle jejich vlastních slov, dobře. Jako první odezněly díky bylinám potíže se záněty, otoky a další neduhy. Posléze se dík Třezalce a manželově trpělivosti, za nevěřícného kroucení hlavou vyšetřujícího lékaře, dala dohromady také páteř. Po výhřezu ani vidu, ani rentgenu. Zdali do budoucna nenastane recidiva upřímně řečeno nevím. Co však vím, nebude z poškozeného vztahu obratle – orgány. Další už spočívá jen na skutečnosti, zdali paní Saša pochopila také pravou příčinu jejich zdravotních potíží, neboť jak je známo, náhody neexistují.