Menu Zavřeno

Likéry z našich bylinek, ovoce,

zapomenutých plodících stromů a keřů.

Od roku 2022 jsme pro vás po úspěchu domácích limonád začali vyrábět také likérovou řadu. Základní curicullum k těmto zdravým a chutným nápojům najdete níže. Nicméně vězte, že vše, včetně sběru, macerace a šetrné výroby, tak, aby byly zachovány účinné složky, probíhá u nás. Každý plod, bylinka či koření prošlo našima rukama. A že to kolikrát bylo náročné, vědí všichni, kdož jako školou povinní sbírali kupříkladu trny dobře chráněný šípek, či trnku. Píšeme to zde hlavně proto, neboť žádného likéru není neomezené množství. Tedy když dojdou zásoby, bude nová várka zase až v dalším roce. Likér u nás můžete ochutnat jak v pohárku, tak si zakoupit lahvinku sebou domů, a popíjet za dlouhých zimních večerů v teple domova. A poslední dodatek, všechny námi vyráběné likéry jsou čistě z plodů, bylin či koření ze zdejšího kraje. Jako sladidlo je přidáván cukr, ale jen nezbytné množství. Dochucovadlem jsou opět námi vyráběné aromata z koření, ovoce či bylin a to pomalou macerací v potravinářském lihu. Tedy žádná chemie, žádné éčka, pouze příroda a spousta dřiny a potu. My však věříme, že vám budou naše produkty chutnat, takže, na zdraví!

Betaminový likér

Likér z červené řepy, šetrně zpracovaný, pro zachování účinných látek. Má příznivý vliv na detoxikaci, odstranění těžkých kovů a radioaktivních látek z těla, revma, lupénku, chudokrevnost, vysokou hladinu cholesterolu, regeneruje cévy, křečové žíly. V těhotenství mohu v rozumné míře také ženy, neboť zlepšuje výživu plodu v děloze.

Švestkový likér

Při pravidelném užívání je výtečnou podporou proti chronickým zácpám. Zlepšuje průchodnost tráveniny střevem. Likér je bohatý na minerály a stopové prvky (fosfor, draslík, železo, hořčík), vitamíny (A,B1, B2,C,PP).

Bezinkový likér 

Výtečný při prochladnutí, ničí hnilobné bakterie, otoky a zadržování vody v těle, při rýmě, zánětu průdušek, zánětu trojklaného nervu, výhřezu ploténky, bolestech hlavy, zubů. Dle posledních výzkumů německých univerzit zamezuje vstupu virů do buněčné tkáně!

Ostružinový likér 

Skvěle působí jako prevence při zánětlivých procesech dýchací soustavy, kašli, chrapotu, angíně a zánětech sliznic. Bohatý na obsah tříslovin, flavonoidů, vitamínů A, C, pektinu, kyselin jablečné, listové a jantarové, Fe, Cu.

Dýňový likér

 Velmi dobře upravuje činnost střev, má protizánětlivý účinek, zlepšuje stav vlasů a nehtů. Rovněž podporuje hojení ran, zlomenin, léčbu dermatitid, posiluje imunitní systém, funkci prostaty. Hubí parazity ve střevech, užívá se při zánětech močových cest. Je obrovskou studnicí vitamínů a minerálů.

Mirabelkový likér

Chuťově velice příjemný a vyvážený likér. V rozumné míře je doporučován jako přírodní energetický nápoj při vyšší pohybové aktivitě. Zároveň je velikým zdrojem vitamínů A, B,C a E. Dále pak draslík, vápník, hořčík, zinek, vlákninu, mangan a měď. Likér posiluje fyzickou kondici a metabolické funkce organismu.

Kdoulový likér

Preventivně působí blahodárně při kašli, vysoké hladině LDL cholesterolu, stabilizuje glykemii, úžasný při bolestech břicha, podporuje trávení, jako tonikum výrazně posiluje organismus a imunitní systém.

Bylinkový likér

Svým pečlivě voleným složením působí na lidský organismus velice blahodárně, mimo to rovněž velice dobře chutná. Tato prastará receptura byla původně nazývána Kámen mudrců. Příznivě ovlivňuje trávení, dýchací cesty, imunitní systém. Má antibakteriální, antimikrobiotický a antivirový účinek. Posiluje organismus a prohřívá jej.

Tradiční likér našich předků s vynikající chutí, naplněn až po okraj vitamíny. Pomáhá při zánětech močových cest, ledvin, žaludku. Zlepšuje stav vlásečnic, křehkost kapilár. Je výtečnou prevencí proti nachlazení, kašli, posiluje imunitní systém. Napomáhá k čistění krve, při anémii a nemocech žlučníku.

Zázvorový likér

Všichni známe chuť zázvoru, nyní doplněnou o svěží citrón a bylinkový macarát. Jako prevence se užívá při nechutenství, žaludečních a střevních potížích, posiluje imunitní systém. Dále jej můžeme užívat při infekcích, poruchách erekce, hyperglykémii, vysokém krevním tlaku, kašli, nachlazení.

Jeřabinový likér 

Likér z úctyhodně ctěných plodů legendárními Kelty. Ti jej považovali za dárce plodnosti a ochránce před zlými silami. My dnes víme, že navíc posilují imunitní systém, podporují tvorbu žaludečních šťáv. Jsou významnou prevencí při nechutenství, celiakii, žaludečních nevolnostech. Zároveň tento likér obsahuje lykopen, jenž ničí volné radikály, čímž zpomaluje stárnutí. Je skvělý jako prevence při nemocech ledvin a močových cest.

Aróniový likér 

Dámy zbystřete, ne že by pánům nechutnala skvěle vyvážená chuť. Ovšem tento likér, úžasný při prevenci nemocí štítné žlázy, je dokonalým pomocníkem. Navíc se užívá při nemoci jater, ledvin, posiluje organismus, čistí krev a je opravdu bohatým zdrojem vitamínů B, C , E , P, PP.

kouzly a magií obklopený keřík, hojně využívaný našimi dávnými předky. Je skvělou prevencí při nechutenství, žaludečních potížích, posiluje imunitní systém, čistí krev, urychluje rekonvalescenci. Při obezitě se užívá jako podpora hubnutí. Dříve se úspěšně užíval jako přírodní prostředek při bolestech, zejména v dutině břišní.

Hruškový likér

Velice lahodný likér, přímo mana pro chuťové buňky, alespoň u milovníků hrušek určitě. Nicméně hrušeň má rovněž celou řadu léčivých účinků, jako sedativní, protizánětlivý, močopudný, zlepšuje trávení, stav kloubů při revmatismu, redukuje vylučování kyseliny močové. Zároveň hydratuje pokožku, napomáhá růstu vlasů.