Menu Zavřeno

Sedlecká vína jsou v posledních desetiletích vyhledávána milovníky a znalci vín pro svoji jedinečnost. Ojedinělý terroir vinic s vápencovým podložím, hlubokými sprašemi a třetihorními solnými ložisky se promítá svým minerálním podtextem do chuťového projevu vín.

0,75l VELTLÍNSKÉ ČERVENÉ RANÉ, suché

Moravské zemské víno. Vinařská oblast Sedlec. Víno má příjemnou vůni s ovocně medovými tóny.Chuť je plná, minerální se svěží kyselinkou.
180,-

0,75l CHARDONNAY , suché

Moravské zemské víno. Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec Víno má příjemnou vůni po banánu a zeleném jablku. Chuť je harmonická, svěží, lehce minerální, zakončená jemnou kyselinkou.

198,-

0,75l TRAMÍN ČERVENÝ, polosladké

Moravské zemské víno. Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec Víno má jemnou vůni po květu růží a fialek. Chuť je krásně sladěná, ovocná s mírně kořenitou dochutí.

232,-

0,75l PÁLAVA, pozdní sběr, polosuché

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Nad Nesytem“ Víno zlatavé barvy, v jehož buketu dominují květnaté tóny růží a čerstvě usušeného hřebíčku. Chuť je středně plná s projevy hroznového moštu a přezrálého zahradního ovoce.

359,-

0,75l PÁLAVA, Výběr z hroznů, polosladké

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Nad Nesytem“ Víno má kořenitou vůni s tóny růže stolisté. Chuť je výrazná, extraktivní, šťavnatá po kompotované meruňce a broskvi, zakončená medovou dochutí.
445,-

0,75l SAUVIGNON, výběr z hroznů, polosladké

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Nad Nesytem“ Ve vůni je poznat přezrálost hroznů, je lehce kompotovaná, lehce bylinná, s medovým nádechem. Chuť je velmi extraktivní, bohatá, ovocně sirupová.

395,-

0,75l RULANDSKÉ ŠEDÉ, pozdní sběr, polosuché

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Nad Nesytem“ Víno má výraznou ovocnou i květinovou vůni s tóny rozkvetlé louky, zralého banánu a malin. Chuť je kořenitá, citrusově šťavnatá, zakončená svěží kyselinkou
333,-

0,75l RULANDSKÉ MODRÉ klaret, pozdní sběr, suché

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Zátiší - Hliník Ve vůni se objevují tóny zahradního a lesního ovoce se šlehačkou a lehká vůně bylin. Chuť je ovocná po citrusech a zralém mangu. V dochuti najdeme výraznou mineralitu ze starých keřů révy.
333,-

0,75l RULANDSKÉ ŠEDÉ 2016, výběr z hroznů, polosladké

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Nad Nesytem“ Ve vůni se mísí tóny přezrálého až sušeného ovoce s nádechem medu. Chuť je výrazná, dlouhotrvající, chlebnatě botrytická, jemně kořenitá.
445,-

0,75l HIBERNAL, výběr z hroznů, polosladké

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Nad Nesytem“ Ve vůni se mísí tóny přezrálého až sušeného ovoce s nádechem medu. Chuť je výrazná, dlouhotrvající, chlebnatě botrytická, jemně kořenitá
375,-

0,75l NEUBURSKÉ, výběr z hroznů, polosladké

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Kotel“ Víno má zlatavou barvu z přezrálých hroznů. Ve vůni dominují tónu sušených až kompotovaných jablek a hrušek. V chuti je pak přezrálá meruňka a jitrocelový sirup s minerální dochutí.
432,-

0,75l VIOGNIGER 2018, výběr z hroznů, polosladké

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Kotel“ Víno má světle rubínovou barvu, velmi příjemnou ovocnou vůni po višních a malinách. Chuť je lahodná po kompotovaném ovoci, zakončená jemnými taniny.
385,-

0,75l MUŠKÁT MORAVSKÝ, pozdní sběr, suché

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „ Zátiší - Hliník“ Víno má výraznou vůni po zralých citrusech, zvláště s tóny limetky a citrónové kůry. Chuť je velmi osvěžující po šťávě z červeného grepu. Doporučujeme:
325,-

0,75l CABERNET SAUVIGNON, suché

Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať „Kotel“ Víno má světle rubínovou barvu, velmi příjemnou ovocnou vůni po višních a malinách. Chuť je lahodná po kompotovaném ovoci, zakončená jemnými taniny.
197,-

0,75l Ryzlink Rýnský, pozdní sběr, suché

Vinařská oblast Morava. Vinařská podoblast mikulovská. Vinařská obec Mikulov. Viniční trať Pod Svatým kopečkem I. Zlatá barva. Vůně sladce ovocná s tóny lipového květu. Vyvážená chuť s jemnou kyselinkou zralého grepu a sušených meruněk.
335,-

0,75l Rulandské modré, výběr z hroznů, suché

Vinařská oblast Morava. Vinařská podoblast mikulovská. Vinařská obec Mikulov. Viniční trať Pod Svatým kopečkem I. Barva červená s jantarovými odlesky. Nazrálá vůně peckového ovoce a exotického koření. Chuť harmonická, s projevem cedrového dřeva a škálou lesního ovoce. Víno zrálo v sudech.
391,-

0,75l Svatovavřinecké barrique, pozdní sběr, suché

Vinařská oblast Morava. Vinařská podoblast mikulovská. Vinařská obec Pavlov. Viniční trať Stará hora. Purpurově červená barva. Aroma připomínající bobulové ovoce a černou moruši, v závěru jemná pivoňka. V chuti je víno harmonické s dobrou strukturou tříslovin. Víno zrálo v barikových sudech.
391,-

0,75l Veltlínské zelené, suché

Víno originální certifikace Znojmo. Barva je zelenkavá se zlatavými odlesky. Vůně intenzivní s dominujícími tóny zralého žlutého ovoce
396,-

0,75l Muškát Moravský, kabinetní, suché

Vrbovec – Suchý vrch Víno zelenožluté barvy se zelenkavými tóny. Vůně je velice expresivní, doprovázená citrusovým projevem, především mandarinkové kůry s náznakem herbálnosti a příjemnou kořenitostí. Chuť je šťavnatá, svěží harmonickou kyselinkou vybízející k dalšímu napití.
335,-

0,75l Pinot Noir rosé, kabinetní, suché

Havraníky – Staré vinice Víno svěží barvy s tóny grepové dužiny. Vůně je sofistikovaná, komplexní doprovázená tóny třešňového květu, raných třešní s podtóny brusinek. V chuti je víno přímočaré, jednodušší, skvěle pitelné, postavené na lehké třešňovosti a krémovosti.
335,-

0,75l Frankovka, suché

Havraníky – Staré vinice Moravské zemské víno. Víno kvasilo a zrálo v dřevěných sudech z francouzského dubu. Kombinace různých vlastností, typu pálaní a stáří dřeva. Barva netemnější, rubínová s fialkovými odlesky. Vůně je sofistikovaná, ovocná s tóny lékořice a bylinek, doplněná tóny ovoce. Chuť je dlouhá, doplněná zráním na dřevě s typickou kořeností.
498,-